UNESCO památky Krušnohoří:

Jsme součástí oblasti zapsané v roce 2019 jako světové dědictví UNESCO (Erzgebirge/Krušnohoří). Do oblasti patří 22 památek (17 v Německu a 5 v Česku). Nedaleko Pensionu Pstruží jsou 3 památkové oblasti UNESCO a to oblast Abertamy-Horní Blatná-Boží Dar (jedna velká oblast), Jáchymov (městská oblast), Rudá věž smrti (v Ostrově). Celkem je v oblasti UNESCO Erzgebirge/Krušnohoří, ale památek mnohem více viz. níže...

Abertamy (3 km od Pensionu Pstruží) a důl Mauritius otevřen roku 1545 (zapsaný jako kulturní světové dědictví UNESCO).

Horní Blatná (7 km od Pensionu Pstruží) město založeno roku 1533 a bylo zde 40 dolů (zapsaný jako kulturní světové dědictví UNESCO).

Jáchymov (16 km od Pensionu Pstruží) město založeno roku 1516 a roku 1534 bylo druhé největší v Česku (zapsaný jako kulturní světové dědictví UNESCO). Dnes je Jáchymov (Sankt Joachimsthal) krásné lázeňské město.

Ostrov - Rudá věž smrti (16 km od Pensionu Pstruží) byl pracovní komunistický tábor (koncentrák, lágr), ve kterém nuceně pracovalo 300 politicky zvláště nepohodlných vězňů (zapsaný jako kulturní světové dědictví UNESCO). Nedaleko je i Zámek Ostrov a krásná zámecká zahrada.  

Boží Dar (16 km od Pensionu Pstruží) a důl Johannes (Zlatý kopec – Kaff) byl největší důl revíru, který byl v provozu od 16. století (zapsaný jako kulturní světové dědictví UNESCO).

Připravujeme...

Německo a ostatní památky (... km od Pensionu Pstruží) a důl ... (zapsaný jako kulturní světové dědictví UNESCO).