STONEMAN BIKE aneb Krušnohorská výzva (Pension Pstruží)

Co je Stoneman Bike aneb Krušnohorská výzva?

To je 162 km na kole, při nastoupání 4400 výškových metrů, přes 9 vrcholů Krušných hor, ve 2 státech (Česko a Německo). Start horské výzvy (Stoneman) můžete začít v Pensionu Pstruží - zde si koupíte startovací balíček (ubytování) a můžete vyrazit na cestu krásnou tratí a přírodou. Pokud stihnete trať projet do 3 dnů, dostanete vlastní trofej a od Pensionu Pstruží jako dárek i sekt. Závod Stoneman založil Roland Stauder (mistr světa MTB Maratonu a vítěz Dolomitenmannu). Momentálně jsou závody Stoneman v Itálii (Dolomity), Švýcarsko (Alpy), Rakousko (Alpy), Německo a Česko (Krušné hory).

Více informací na http://www.stoneman-bike.cz/ nebo nás kontaktujte na ubytovani@pension-pstruzi.cz

Start závodu, startovací balíčky a poháry?

Start Stonemna je u Pensionu Pstruží a startovací balíčky (viz. foto níže) jsou v několika možnostech (cenové kategorie):

  • Balíček s pohárem a kamenem - pro jezdce, který jede poprvé (zlatý, stříbrný nebo bronzový pohár - balíček je pro jezdce, který zdolá trať do 3 dnů) cena je 1600 Kč + ubytování v penzionu. 
  • Balíček s prodlouženou tyčkou na kámen - pro jezdce, který Stonemana už jel a pohár už má doma (zlatý, stříbrný nebo bronzový kámen - balíček je pro jezdce, který zdolá trať do 3 dnů) cena je 1100 Kč + ubytování v penzionu.
  • Balíček základní - pro jezdce, který jede trať poprvé jako projížďku nebo trénink (bez poháru) + sekt (balíček je pro jezdce, který zdolá trať od 1 do 6 dnů) cena je 780 Kč + ubytování v penzionu

Kudy vede trať, jak je označena a jak dostanu pohár?

Trať vede nejkrásnější přírodou Krušných hor a to hned dvou států. Cestou potkáte nádherná panoramata (rozhledny), úžasná údolí a řeky nebo neskutečné rokliny (Vlčí jámy nebo Ledová jáma). Cestou můžete potkat i Lukáše Bauera našeho nejlepšího běžce na lyžích (který na trase bydlí) nebo i Jense Weissfloga (3x olympijský vítěz ve skoku na lyžích a 2x mistr světa). Trať je značena před každou odbočkou a preventivně i za odbočkou. Na trati jsou kontrolní body - při projetí kontrolního bodu je nutné si označit Váš štítek jezdce. Po zdolání trati do 3 dnů, dostanete v cíli v Pensionu Pstruží pohár Stonemana a sekt.