STONEMAN MIRIQUIDI aneb Krušnohorská výzva

Co je Stoneman Miriquidi aneb Krušnohorská výzva?

To je 162 km na kole, při nastoupání 4400 výškových metrů, přes 9 vrcholů Krušných hor, ve 2 státech (Česko a Německo). Start horské výzvy (Stoneman) můžete začít v Pensionu Pstruží - zde si koupíte startovací balíček (ubytování) a můžete vyrazit na cestu krásnou tratí a přírodou. Pokud stihnete trať projet do 3 dnů, dostanete vlastní trofej a od Pensionu Pstruží jako dárek i sekt. Závod Stoneman založil Roland Stauder (mistr světa MTB Maratonu a vítěz Dolomitenmannu). Momentálně jsou závody Stoneman v Itálii (Dolomity), Švýcarsko (Alpy), Rakousko (Alpy), Německo a Česko (Krušné hory).

Více informací na www.stoneman-miriquidi.com/

Kudy vede trať a jak je označena?

Trať vede nejkrásnější přírodou Krušných hor a to hned dvou států. Cestou potkáte nádherná panoramata (rozhledny), úžasná údolí a řeky nebo neskutečné rokliny (Vlčí jámy nebo Ledová jáma). Cestou můžete potkat i Lukáše Bauera našeho nejlepšího běžce na lyžích (který na trase bydlí) nebo i Jense Weissfloga (3x olympijský vítěz ve skoku na lyžích a 2x mistr světa). Trať je značena před každou odbočkou a preventivně i za odbočkou. Na trati jsou kontrolní body - při projetí kontrolního bodu je nutné si označit Váš štítek jezdce.

Kola - parkování pro kola v Pensionu Pstruží. Kolárna má kapacitu pro 20 kol a speciální stojany pro vlastní zamknutí kol.

Venkovní gril až pro 20 lidí je k dipozici všem návštěvníkům pensionu. V případě zájmu si můžete gril a posezení rezervovat pro Vaši soukromou akci.

Skupinové ubytování například pro firmy, kluby, spolky, firemní eventy, teambuilding apod. Ubytování pro 20 lidí a školící místnost pro 24 lidí viz. foto níže.