AREÁL PLEŠIVEC a ROZHLEDNA (zábava a dovednost)

Pensionu Pstruží je hned u nástupní stanice lanovky na vrch Plešivec neboli Plessberg (1028 m n. m.). Na vrcholu se od roku 1895 nachází rozhledna Plešivec kde je krásný výhled na okolí Krušných hor (Karlovy Vary, Ostrov, Klínovec aj.) a restaurace. Pro turisty jsou připraveny turistické cesty a naučné stezky. Pro vyznavače adrenalinu je na vrcholu Plešivce vybudovám zábavný areál - lanové centrum, obří houpačka, volný pád, trampolíny, lukostřelba, sjezd terénních koloběžek a mnohé další. Na vrchol vede lanovka přímo od Pensionu Pstruží z obce Pstruží - Merklín.

ROZHLEDNA PLEŠIVEC (1028 m.n.m.)

Plešivec neboli Plessberg (1028 m n. m.). Je zde vidět hora Klínovec, Ostrov, Karlovy Vary a mnohé další. Točilo se zde několik filmů nebo seriálů. Například krásný film Pohádky pro Emu (Vetchý, Geislerová, Cibulková, Polívková, Vlach, Taclík, Bernášková, Čtvrtníček a další).

KRUŠNOHORSKÉ POVĚSTI (stezka pro malé i velké)

Mýtická naučná stezka o pověstech Krušných hor a její vládkyni jménem Marcebila.

LANOVÉ CENTRUM (pro větší)

Lanové centrum Plešivec má dvě lanová centra (pro malé a větší). Větší lanové centrum začíná sjezdem přes silnici do lesa a pokračuje mezi stromy.

LANOVÉ CENTRUM (pro děti)

Lanové centrum Plešivec pro děti. Bezpečné lanové centrum pro začínající lezce. Pro děti je to velká zábava.

OBŘÍ HOUPAČKA (adrenalin)

Obří houpačka Plešivec je určena pro dva. Je to jedinečný zážitek a adrenalin! Obří houpačka Vás vytáhneme do výšky 16m a při průletu těsně nad zemí Vás čeká slušné přetížení.

TRAMPOLÍNY (zábava)

Trampolíny na Plešivci pro děti.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ (zábava)

Dětské hřiště pro všechny hravé děti.

BOBOVÁ DRÁHA (zábava)

Bobová dráha na Plešivci pro malé i velké. Letní zábava pro všechny.

TRAIL PARK PLEŠIVEC (terénní)

TrailPark Plešivec je vhodný pro děti, dospělé i pro závodní jezdce. Trail Park má 6 tratí (stezky) a délka všech tratí je cca. 15 km. Je rozdělen do tří obtížností - Modrá (5,4 km), Červená (4,7 km), Černá (4,4 km). Výhodou Trail Parku Plešivec je lanová dráha. Více informací najdete na informace https://trailparkplesivec.cz/